ولنجک

تماشای زیبایی تهران در شب با خط شبانه تله کابین توچال از ایستگاه ۱ تا ۲ و ۳۵% تخفیف

0

چرا باید تله کابین توچال را انتخاب کنیم؟

«کجا بریم؟» و من در برابر این سؤال هیچ جوابی نداشتم. نامزدم از جاهای تکراری خسته شده بود و من هم جای جدیدی بلد نبودم. گفت: «خسته شدم بس که یک جای ثابت را برای قرار انتخاب کردی. می رویم تو قهوه ترک می‌نوشی و من چای میوه‌ای. بعد از این و آن حرف می‌زنیم و بعد تو پول قهوه و چای را حساب می‌کنی  و بعد نخود نخود هر که رود خانه خود!» گفتم: «آذر جان من یک فکری می‌کنم. حالا نا سلامتی شرایطمان فرق کرده.» گفت: «چه فرقی کرده؟ فقط تو یک چهارچرخه خریدی و گذاشتی زیر پایت!» گفتم: «بابا جان، چهارچرخه نه و یک تیبا دو صفر خوشگل. بعدش هم، با همین به اصطلاح چهارچرخه هزار جا می‌توانیم برویم که تا به حال امکان رفتنش نبود.» گفت: «برو بابا. اگر تویی، دوباره همان کافی شاپ را این بار با ماشین می‌روی و من را هم می بری.» من گفتم: «فقط خواهش می‌کنم امروز کفش پیاده‌روی بپوش.»

آذر عاشق کفش‌های پاشنه‌بلند است. شاید به خاطر این که قامتی کشیده دارد و دوست دارد با کفش‌های پاشنه‌بلند بیشتر جلوه‌گر شود، اما من سر به سرش می‌گذارم و می‌گویم به خاطر این است که قدش کوتاه است می‌خواهد خودش را قد بلند جا بزند. با این حرف حسابی کفرش درمی‌آید، ولی خیلی کفرش را در‌نمی‌آورم. گناه دارد طفلک.

 آذر را می‌خواستم ببرم بام تهران، یعنی توچال. جایی که قبل از این با اتوبوس و تاکسی و مترو نمی‌شد درست و حسابی رفت. آخر بام تهران و توچال و تله‌کابین آن را باید با ماشینت بروی، آن‌هم دم غروب که هوا رنگی ارغوانی به خود می‌گیرد. بعد که شب می‌شود گوشه‌ای رو به شهر را پیدا کنی و یک چای گرم بگیری و به شهر نگاه کنی و آخر شب که شد، باز سوار ماشینت شوی و از توچال یک‌راست برگردی به خانه.

بام تهران و بعد تله‌کابین توچال و در آخر هتل توچال مجموعه‌ای است که هم یک‌عالمه رستوران و محل تفریح دارد و هم می‌توانیم سوار تله‌کابین شویم و به ایستگاه پنج و هفت توچال برویم و شب را در هتل توچال اقامت کنیم، که این خودش یک سورپرایز ویژه بود. درتابستان به راحتی و حتی با تخفیف می‌شود در هتل توچال اقامت کرد. تخفیف هتل توچال مخصوص فصل‌هایی است که اسکی در جریان نیست. توچال و بام تهران و کلا همه این منطقه بسیار خالی است و شما می‌توانید به‌راحتی سوار تله‌کابین شوید و شبی خوش را در هتل توچال بگذرانید.

اما من برای آذر، که زندگی‌اش چندان هیجانی نداشت، سورپرایز ویژه‌تری داشتم: زیپ‌لاین بام تهران. می‌خواستم به طول ۱۷۰ متر جیغ بزند و با زیپ‌لاین بام تهران حسابی از خجالتش در بیایم. به هر حال می‌خواستم از بام تهران نهایت استفاده را بکنیم، برای همین باید بخشی از این برنامه‌ها را محدود می‌کردیم. اول دوست داشتم آذر با این محیط کنار بیاید، بعد اینجا را پاتوق شب‌نشینی خودمان کنیم.

صبح برای ساعت یازده با آذر پل تجریش قرار گذاشتم. سوار که شد، نزدیک زعفرانیه گفتم: «این چشم‌بند را بزن.» گفت: «لوس نشو حامد.» گفتم: «تا نزنی، هیچ‌جا نمی رویم.» با اصرار من چشم‌بند را زد. از طریق آصف و بالای زعفرانیه به ولنجک رسیدم و بعد به بام تهران. به آنجا که رسیدیم، با اندکی پیاده روی، کل شهر زیر پایش بود و منظره ای عالی را می‌دید خیلی ذوق کرد و گفت: «اینجا کجاست؟» گفتم: «بام تهران است و قرار است با هم برویم امشب را هتل توچال.» آذر گفت: «آخر هتل رفتن شناسنامه می‌خواهد.» گفتم: «فکر اینجا را هم کردم و شناسنامه را از مامانت یواشکی گرفتم. به هر حال، حسابی کار برنامه‌ریزی شده است.»

آذر پیاده شد و می‌خواست برود سمت تله‌کابین تا سوار شویم و برویم تا بالای توچال که گفتم: «اول جای دیگری می‌رویم. می رویم جیغ بزنیم.»

می‌دانستم آذر با ارتفاع و بالا بردن آدرنالین خیلی میانه خوبی ندارد. برای همین هم زیپ‌لاین بام تهران را انتخاب کردم که هم ترسش بریزد و هم حالش جا بیاید. آذر از نحوه ورودمان به بام تهران دیگر عادت کرده بود که سؤال نپرسد و برای همین مثل یک دختر خوب همراه من آمد. وقتی زیپ‌لاین را دید، اول متوجه نشد که قرار است به این سیم و طناب‌ها بسته شود و بر فراز یک دره سر بخورد. پس خیلی راحت تا کنار باند زیپ‌لاین آمد و وقتی گفتم: «این‌ها را ببند، تازه دوزاری‌اش افتاد.» و گفت نمی‌تواند و می‌ترسد. هرچه اصرار کرد، من بیشتر اصرار کردم. بالاخره گفت: «پس دوتایی برویم.» من هم قبول  کردم. دلم می‌خواست سلفی هم بگیریم، اما وقتی دستش را گرفتم، دیدم طفلی می لرزد. او هم خودش را به من چسباند. زیپ‌لاین که راه افتاد، من جیغ زدم، اما آذر ساکت ساکت بود. وقتی رسیدیم پایین، گفتم: «چطور بود؟» در کمال تعجب گفت: «خیلی باحال بود.» همین شد که دو سه بار دیگر هم زیپ‌لاین را سوار شدیم، هم دوتایی و هم تکی. کلی هم سلفی گرفتیم. بعد راه افتادیم به سمت تله‌کابین.

چند باری با هم به مسافرت رفته بودیم و بیشتر تورهای کویر و شمال گردی را برای رفتن انتخاب کرده بودیم  و کمتر پیش آمده بود که با هم دو  نفری به یک مسافرت برویم، اما امروز دیگر وقتش بود. می‌توانستیم امشب را با هم بگذرانیم. آن هم در هتلی در ارتفاع بیش از ۳۰۰۰ متر از سطح دریا. خوب برای آذر خانم این همه تفریح جدید، آن هم یک‌جا، خیلی غیرمنتظره بود. بعد از زیپ‌لاین و بالا بردن آدرنالین خون در تله‌کابین بسیار آرام بود و فقط به اطراف نگاه می‌کرد و بعد که کوه‌پیمایی مختصری کردیم تا به آن بالا برسیم، چند بار از من به خاطر این روز تشکر کرد. من هم گفتم: «تمام زندگی را برای رضایت تو می‌گذارم.» کلی از این حرف‌های عشقولانه زدیم. آن شب و آن روز را هیچ‌وقت فراموش نمی‌کنم. آذر هم همیشه آن روز را به یاد دارد.

این پکیج شامل چیست؟

 شب برای جهانیان همیشه پر بوده از رمز و رازهایی که هیچ وقت تکراری نشده است و تاریکی پر شکوه آسمان پر از ستاره، همیشه راهی بوده برای ورود به دنیای ناشناخته ها . زندگی شهری اما موجب شده که امروزه کمتر فرصت تماشای این شکوه و عظمت فراهم شود و گویی پارچه ای تیره بر گستره آسمان شهر انداخته باشند. اگر آلودگی نوری کلان شهر تهران نبود ما این فرصت را داشتیم که هر شب زیر آسمانی دوست داشتنی و زیبا زندگی کینم و به قول فریدون مشیری فرصت پروازی بلند در آسمان را داشته باشیم اما حالا که این موهبت را از ما گرفته اند، نباید بایستیم و حسرت بخوریم. چرا که امکان بینظیری فراهم شده است تا با تله کابین مجموعه توچال به دور از آلودگی های نوری پروازی بلند را در دل تاریکی شب داشته باشیم و با چشم اندازی از تهران بزرگ و چشم در چشم آسمان تا ایستگاه شماره دو توچال همچون یک شاهین پرواز کنیم و یک تجربه شگفت انگیز دیگر را در زندگیمان ثبت کنیم. تخفیفان در راستای تلاش برای افزایش و بهبود سطح تفریح جامعه، دست به کار شده و این تجربه شگفت انگیز را با یک تخفیف استثنائی همراه کرده تا شما تخفیفانی های عزیز لذت پروازی دلنشین در شب را از دست ندهید.


این تخفیفان شامل بلیط سفر رفت و برگشت است.
با این تخفیفان می‌توانید تا ایستگاه ۲ توچال از تله‌کابین استفاده کنید.


مخاطب: بانوان و آقایان
طول تله کابین توچال: ۷۵۰۰ متر
ظرفیت تله کابین توچال: ۶۰۰ نفر در ساعت

مناسب برای چه افرادیست؟
بانوان
آقایان
شرایط استفاده
 • امکان کنسل کردن سفارش نیست. لطفا در هنگام خرید شرایط استفاده و روزهای سرویس دهی را با دقت مطالعه کنید.
 • برای استفاده در روزهای تعطیل رسمی، بلیت ویژه روزهای پنجشنبه و جمعه را تهیه کنید.
 • الزامی به خرید کوپن برای کودکان زیر ۷ سال نیست.
 • این تخفیفان شامل اسکی نیست.
 • نیاز به هیچگونه رزرو نیست.
 • برای اطمینان از ساعات کاری مجموعه به سایت مجموعه مراجعه کنید.
 • سرویس دهی کلیه ساعت ها و روزهای تله کابین توچال با توجه به مساعد بودن شرایط جوی و مسائل فنی و ظرفیت ایستگاه ها امکان پذیر خواهد بود.
 • لطفا جهت دریافت بلیط الکترونیکی به گیشه شماره یک در ایستگاه یک تله کابین توچال مراجعه و کد تخفیفان خود را اعلام کنید.
 • در صورت شرایط جوی نامساعد و تکمیل ظرفیت توچال از ارائه سرویس معذور می باشد ، لطفا در روزهای دیگر از کوپن تخفیفان استفاده کنید.
 • این تخفیفان را حتما یک روز قبل از مراجعه خریداری کنید.

تله کابین توچال

انتهای ولنجک، مجموعه فرهنگی توچال، ایستگاه اول
تلفن تماس: 72945

توضیحات کامل

سوال معروف  حالا کجا بریم؟ رو بارها و بارها گفتید و شنیده اید. این در حالیست که در همین تهران خودمان و حتی اطرافش به راحتی می توانیم وقت های آزاد خود را پر کنیم.  با رفتن به بام تهران و بعد یه سرکوچولو به قله توچال، از هوای خوب اونجا کلی انرژی بگیرید و برای شروع یک هفته جدید آماده بشید. اگر حتی اهل کوهنوردی نیستید باز هم امکان رسیدن به قله توچال به راحتی امکانپذیره. بعد از ولنجک  کافی است تا تله کابین رو پیاده برید تا به راحتی به ارتفاعات تهران سفر کنید. تله کابین توچال با ۷۵۰۰ متر طول شما را به راحتی به ارتفاع ۳۶۸۰ متر توچال می رساند. حدود ۱ ساعت طول میکشد تا به قله توچال برسید و بعد از پیاده شدن از تله کابین با دنیایی دیگر روبرو خواهید شد. بهترین ماه های صعود به قله ،اردیبهشت، خرداد، مهر و آبان است. پس سریعا دست به کار شوید و تا این تخفیفان تمام نشده و اعتبار دارد یک روز پاک و زیبا را برای خودتان بسازید

نحوه استفاده از هدیه
 1. انتخاب هدیه

  پیشنهاد یادیسایی که دوست دارید انتخاب کنید و برای آن یک بسته‌بندی هدیه برگزینید

 2. پرداخت آنلاین

  پس از تعیین متنی که می‌خواهید روی کارت هدیه چاپ شود، هزینه خریدتان را آنلاین پرداخت کنید

 3. لذت تجربه خاص

  ما آن را تا ۷۲ ساعت بعد به دستتان می‌رسانیم تا برای لذت بردن از تجربه‌ جدیدتان فرصت کافی داشته باشید

پرسش و پاسخ
0 دیدگاه

اولین نفری باشید که برای این یادیسا دیدگاه مینویسید

ولنجک

تماشای زیبایی تهران در شب با خط شبانه تله کابین توچال از ایستگاه ۱ تا ۲ و ۳۵% تخفیف

بازیابی کلمه عبور

با موفقیت وارد یادیسا شدید