اقامتی خاطره انگیز و به دور از هیاهو در خانه های سنتی ابیانه

دو شب اقامت در روستای سرخ ایران، روستایی با کوچه های پیچ در پیچ و بدون بن بست. راه رفتن بر سنگفرش روستای سرخ ابیانه از آن اتفاقاتی است که وقتی تجربه کردید، با خودتان می گویید: چرا زودتر به ابیانه سفر نکرده بودم؟ رنگ سرخ خاک روستا، معماری طبقاتی و پوشش متفاوت و رنگین زنان این روستا اولین چیزی است که نظرتان را به خود جلب می کند. و بعد تمایل دارید زمانی طولانی در کوچه پس کوچه های زیبا  ابیانه قدم بزنید. مردم این روستا گردشگران را به شدت دوست دارند و به زیبایی از شما استفبال می کنند. نکته ی دیگری که نباید فراموش کنید به همراه داشتن دوربین است. قاب هایی که در این سفر به چشم می بینید را حتما باید با دوربین جاودانه کنید.

چرا باید خانه های سنتی ابیانه را انتخاب کنیم؟

این روستا از توابع شهرستان نطنز در فاصله هشتاد کیلومتری کاشان در جاده به سمت نطنز واقع شده است. بافت تاریخی این روستا  ۲۵۰۰سال قدمت دارد و با توجه به آثاری که از تپه دزاتون در نزدیکی هتل ویونا به دست آمده  قدمت آن می تواند حتی به ۶۰۰۰ سال پیش برگردد که با سیلک کاشان هم عصر می شود.

این روستا با بافت تاریخی و خانه های هزار ساله و چند طبقه از جمله روستاهای باستانی آپارتمانی است. خاک سرخ روستا به دلیل املاح مس یا اکسید آهنی است که در آن وجود دارد و باعث شده این روستا موزه سرخ ایران نامیده شود.

آتشکده هارپاک، مساجد جامع،قلعه ها و معبد هینزا از جمله آثار تاریخی این روستای بینظیر است. جاذبه دیگر این روستا پوشش مردمانش است.

 لباس محلی زنان پیراهن بلند دامن چین دار و چارقد گلدار است و پوشش مردان در یک شلوار گشاد بلند که دم پایش رودوزی شده خلاصه می شود، شکل رودوزی نشان دهنده مجرد یا متاهل بودن آن فرد است.

گویش مردم این روستا فارسی پهلوی است. برخی لغات در گویش آنهاست که در زبان لاتین نیز استفاده می شود. امیدواریم به این روستای دیدنی سفر کنید.

این پکیج شامل چیست؟

اقامت دو نفره دو روز و دو شب ، به دور از هیاهو در خانه های سنتی ابیانه به ارزش ۵۰۰۰۰۰ تومان

اقامت دو نفره یک روز و یک شب ، به دور از هیاهو در خانه های سنتی ابیانه به ارزش ۳۰۰۰۰۰ تومان


پکیج دونفره
مناسب بانوان و آقایان
دو روز و دو شب اقامت در خانه های سنتی سرخ ابیانه

مناسب برای چه افرادیست؟
بانوان
آقایان
شرایط استفاده

شما در این پکیج دو نفره می توانید تا سقف اعتبار یادیسا کارت از هر یک از موارد ،اقامتگاه، رستوران، گردش ها ، امکانات تفریحی و موارد اختیاری انتخاب کنید، بدیهی است انتخاب مواردی بیش از مبلغ پکیج با پرداخت هزینه امکان پذیر خواهد بود.
هماهنگی پیش از مراجعه الزامی است.

خانه های سنتی ابیانه

روستای سنتی ابیانه
تلفن تماس: 09121788388

توضیحات کامل

با رسیدن به ابیانه می توانید پس از قدم زدن در کوچه پس کوچه های سرخ، و دیدار با خانه های سرخ و بی نظیر ابیانه در خانه ی سنتی که برای شما در نظر گرفته شده است، اقامت کنید، برای وعده های غذایی ما به شما رستوران سنتی و متفاوت ابیانه را پیشنهاد می کنیم. از سرگرمی ها و جاذبه هایی که به خوبی شما را در این اقامت رویایی سرگرم می کند و خاطره ی متفاوتی را برایتان به ارمغان می آورد، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

تور آفرود طبیعت گردی و بازدید از بناهای تاریخی اطراف روستای تاریخی ابیانه
بازدید از موزه ابیانه
پوشیدن لباس های محلی و عکاسی
امکان کرایه دوچرخه و دوچرخه سواری در کوچه ها
همراهی راهنمای محلی


نحوه استفاده از هدیه
  1. انتخاب هدیه

    پیشنهاد یادیسایی که دوست دارید انتخاب کنید و برای آن یک بسته‌بندی هدیه برگزینید

  2. پرداخت آنلاین

    پس از تعیین متنی که می‌خواهید روی کارت هدیه چاپ شود، هزینه خریدتان را آنلاین پرداخت کنید

  3. لذت تجربه خاص

    ما آن را تا ۷۲ ساعت بعد به دستتان می‌رسانیم تا برای لذت بردن از تجربه‌ جدیدتان فرصت کافی داشته باشید

پرسش و پاسخ
0 دیدگاه

اولین نفری باشید که برای این یادیسا دیدگاه مینویسید

اقامتی خاطره انگیز و به دور از هیاهو در خانه های سنتی ابیانه

بازیابی کلمه عبور

با موفقیت وارد یادیسا شدید