خیابان مشیر

اقامت در بنای تاریخی خانه باغ ایرانی شیراز

اقامت در بنا های تاریخی و زیبا همشه انگیزه و لذت سفر را چندین برابر می کند . حالا تصور کنید اقامت در خانه ای که یاد آور شیراز قدیم است، چقدر می تواند دلنشین و جذاب باشد. ایرانیان از قدیم دارای فرهنگ پذیرایی و مهمان نوازی ویژه خود بوده و هستند. اقامت در چنین بناهایی، بخشی از این مهمان نوازی سنتی و تاریخی را احیا می کند و شما را با فرهنگ غنی ایران بیشتر آشنا می کند. خانه باغ ایرانی شیراز با معماری قدیمی و زیبایش بخشی از تاریخ ماست. شما با اقامت در این خانه باغ این شانس را بدست می آورید تا با سبک زندگی آن دوران بیشتر آشنا شوید و یاد می گیرید که چطور صبح ها با صدای دلنواز پرندگان از خواب بیدار شوید

چرا باید خانه باغ ایرانی شیراز را انتخاب کنیم؟

منزل محلاتی در خیابان مشیر واقع در بافت میانی شهر شیراز در اوایل سال 1300 توسط میرزا ابوالفضل محلاتی ساخته شد. ایشان محقق فقه اسلامی و یکی از روحانیون برجسته در شیراز بودند . اقامتگاه از معماری منحصر به فردی برخورداراست که منزلگه یک خانواده یازده نفری بوده است .این منزل در میان یک باغ بزرگ و نهرها واقع شده است که نشان دهنده باغ های ایرانی است . میرزا ابوالفضل محلاتی شش دختر و دو پسر داشت که این خانه به "صدرالدین" به ارث رسید .صدرالدین در سال 1904 به دنیاآمد . ایشان یکی از محققین برجسته مطالعات اسلامی در ادبیات عربی و عرفانی بودند . او در سال 1960 در دانشگاه شیراز شروع به تدریس نمود همچنین یک انجمن ادبی به نام صدر را تاسیس نمود که در آن بسیاری از دانشمندان برجسته در ادبیات شعر فارسی از شیراز عضو بودند . جلسات این انجمن شعر و ادب و ملاقات شعرای بنام آن زمان در اتاق میانی طبقه همکف ( اتاق 7 ) صورت می پذیرفت .صدرالدین محلاتی یک شاعر برجسته بودکه اشعار عرفانی او به طور منظم در روزنامه های محلی شیراز انتشار می یافت . همچنین تعدادی کتاب از جمله تفسیر قرآن از سوره ی عصر از ایشان منتشر شده است .او از پیروان شاعر مشهور سعدی شیرازی بود که یک کتاب در زمینه مفاهیم عرفانی با عنوان "جهان بینی سعدی" نوشته اند . صدرالدین محلاتی با خانم فرنگیس فرزند ارشد یک افسرعالی رتبه ارتش بنام سالار جنگ ازدواج کرد.فرنگیس مانند همسر خود از تمام فعالیت های فرهنگی حمایت می کرد .به لطف صدرالدین و خانم فرنگیس , خانه محلاتی به مرکز فرهنگی ادبی تبدیل شد .بعد از فوت صدرالدین , فرنگیس تصمیم گرفت اقامتگاه محلاتی را به بنیاد خیریه تبدیل کند . محل اقامت محلاتی نیاز به یک بازسازی اساسی برای کاربری فوق داشت که این بازسازی تحت مدیریت آقایان هادی خسروی و مهدی محلاتی در سال 1395 صورت پذیرفت .آنها روح اصلی را همراه با مهمانوازی به این اقامتگاه باز گرداندند .

این پکیج شامل چیست؟

پکیج طلایی اقامت در خانه باغ ایرانی شیراز به ارزش ۴۰۰۰۰۰ تومان

پکیج طلایی اقامت در خانه باغ ایرانی شیراز به ارزش ۳۰۰۰۰۰ تومان

 

استفاده از برنامه ها و امکانات هتل تا سقف تعیین شده کارت هدیه

مناسب برای چه افرادیست؟
بانوان
آقایان
شرایط استفاده

ده روز قبل از مراجعه حتما رزرو و هماهنگی انجام شود

امکان استفاده از امکانات هتل بیش از سقف گیفت کارت با پرداخت هزینه امکان پذیر است

خانه باغ ایرانی شیراز

شیراز -حدفاصل دروازه کازرون و چهار راه گمرک- خیابان مشیر شرقی- کوچه -18 پلاک 37
تلفن تماس: 09332321500-07132325184

توضیحات کامل

اقامتگاه بوم گردی خانه باغ ایرانی شیراز دارای قدمتی طولانی می باشد و در سال ۱۳۹۵ به بهره برداری رسیده است. این خانه سنتی واقع در باغ ۳۰۰۰ متری دارای امکاناتی چون رستوران سیاه چادر و کافی شاپ می‌باشد. اقامتگاه بوم گردی خانه سنتی باغ ایرانی با معماری قدیم شیراز و فضای سبز بی نظیرش اقامتی رویایی را در شهر شعر و احساس برای شما رقم می زند. خانه باغ ایرانی در مرکز شهر شیراز با بهترین دسترسی در میان اماکن تاریخی و فرهنگی و زیارتی واقع شده است و همه این ها به شما کمک می کند تا سفری خاطره انگیز برای شما و عزیزانتان رقم بخورد.

نحوه استفاده از هدیه
  1. انتخاب هدیه

    پیشنهاد یادیسایی که دوست دارید انتخاب کنید و برای آن یک بسته‌بندی هدیه برگزینید

  2. پرداخت آنلاین

    پس از تعیین متنی که می‌خواهید روی کارت هدیه چاپ شود، هزینه خریدتان را آنلاین پرداخت کنید

  3. لذت تجربه خاص

    ما آن را تا ۷۲ ساعت بعد به دستتان می‌رسانیم تا برای لذت بردن از تجربه‌ جدیدتان فرصت کافی داشته باشید

پرسش و پاسخ
0 دیدگاه

اولین نفری باشید که برای این یادیسا دیدگاه مینویسید

خیابان مشیر

اقامت در بنای تاریخی خانه باغ ایرانی شیراز

بازیابی کلمه عبور

با موفقیت وارد یادیسا شدید