همدان

اقامت در خانه سنتی ورکانه همدان در روستای ۴۰۰ ساله ورکانه همدان

شهرنشینی و بودن در مکان های مدرن پس از مدتی خسته کننده است و چه سفری بهتر از سفر به نگین گردشگری استان همدان؟ روستای ورکانه، روستایی که ۴۰۰ سال قدمت دارد. شما با اقامت در اقامتگاه بوم گردی ورکانه هم در تاریخ اقامت خواهید کرد و هم با خوراک های محلی، یک شب نشینی اصیل ایرانی را تجربه خواهید کرد. اقامتگاه بومگردی ورکانه به عنوان اولین اقامتگاه بوم‌گردی استان همدان در روستای ورکانه واقع شده است و امکان اقامت و پذیرایی را برای گردشگران فراهم می; کند. ساختمان اقامتگاه با استفاده از مصالح بومی که اصلی‌ترین آنها سنگ و چوب است و همچنین بهره گیری حداکثری از دانش معماری بومی با هدف ترویج معماری بومی بنا شده است. در تجهیز کردن ساختمان نیز تمام تلاش شده است تا تجهیزات و وسایل اصیل و سنتی منطقه استفاده شوند. به همین دلیل ظروف سفالی، سیستم گرمایشی کرسی، چراغ‌های قدیمی، گل‌های طبیعی، گلیم، وسایل خواب سنتی و... در این اقامتگاه به کار رفته‌اند. همچنین در هنگام خدمت رسانی نیز، سعی می‌شود به شیوه‌های سنتی و اصیل از مهمانان اقامتگاه پذیرایی شود. در اقامتگاه بوم‌گردی ورکانه مهمانان با خوراک‌های محلی پذیرایی می‌شوند در رخت‌خواب‌های سنتی استراحت می‌کنند و سیستم گرمایشی کرسی را تجربه خواهند کرد.

چرا باید اقامتگاه بوم گردی ورکانه را انتخاب کنیم؟

ورکانه روستایی در ۲۰ کیلومتری جنوب شرقی شهر همدان است. سابقه سکونت در روستا به ۴۰۰ سال پیش می‌رسد از همان روزگار خانه‌های روستا سازگار با طبیعت اطرافش و با سنگ لاشه‌هایی از کوه‌های اطراف ساخته شده است بدین سبب روستا در دل کوه همساز و خوش نشسته است و بافت سنگی را شکل داده است که یکی از دلایل بازدید گردشگران از روستا است. از دیگر جاذبه های روستا وجود دو اصطبل قدیمی است که یکی از آنها مرکز پرورش و اصلاح نژاد اسب اصیل ایرانی، معرفی و شناساندن آن به دنیاست که به کوشش زنده یاد مهری خانم قراگزلو شکل گرفته. وجود خانه پدری و زادگاه پروفسور موسیوند نیز به جاذبه‌های روستا می‌افزاید. ورکانه به عنوان یکی از روستاهای هدف گردشگری استان همدان از ظرفیت خوبی در در هر دو بخش جاذبه‌های تاریخی اشاره شده و البته طبیعی برخوردار است. به طور مشخص مسیر دسترسی به روستا با گذر از باغ‌های منطقه و همچنین دریاچه سد اکباتان تجربه خوبی را برای گردشگران رقم می‌زند.علت نام گذاری این روستا این است که در گویش کردی وربه معنی کنار و کانه به معنی چشمه است. ورکانه نیز به معنی قرار گرفتن در کنار آب و چشمه است.

این پکیج شامل چیست؟

اقامت در اقامتگاه بومگردی در روستای ورکانه همدان تا سقف ۲۰۰۰۰۰ تومان

اقامت در اقامتگاه بومگردی در روستای ورکانه همدان تا سقف ۳۰۰۰۰۰ تومان

مناسب برای چه افرادیست؟
بانوان
آقایان
شرایط استفاده

پذیرش مهمانان فقط با هماهنگی قبلی انجام می شود. اقامتگاه تعهدی برای پذیرش مهمانانی که سرزده مراجعه می کنند، ندارد

در صورت استفاده از خدمات بیش از سقف این پکیج پرداخت هزینه مجزا به اقامتگاه امکان پذیر است

در صورتیکه مهمانان تمایل داشته باشند در اقامتگاه غذا میل نمایند لازم است با هماهنگی قبلی غذای مورد نظرشان را از فهرست غذاهای محلی اقامتگاه که محدوده قیمت آنها بین ۱۰ تا ۲۵ هزار تومان است سفارش دهند


اقامتگاه بوم گردی ورکانه

همدان، روستای ورکانه (۲۰ کیلومتری جنوب شرقی شهر همدان) ابتدای روستا، سمت چپ
تلفن تماس: 09011116727-۰۹۰۳۲۱۰۷۹۹۹

توضیحات کامل

شما در این اقامت می توانید از برنامه های متنوع از قبیل گشت پیاده روی به همراه راهنمایی بلدهای محلی در مناطق طبیعی بکر پیرامون، برنامه های دوچرخه سواری و سوارکاری (در آینده نزدیک) را انجام دهید. علاوه بر موارد ذکر شده برنامه هایی با همکاری تشکل‌های فعال در جهت ارتقاء آگاهی جامعه محلی در حوزه‌های زیست محیطی و همچنین توانمندسازی زنان روستا در تولید صنایع دستی و محصولات خوراکی خانگی در دست اقدام است. لازم به ذکر است فرایند بازاریابی و فروش محصولات تولیدی روستاییان اعم از صنایع دستی و محصولات خوراکی، توسط اقامتگاه و برای کمک به ایجاد معیشت جایگزین برای جامعه محلی انجام می‌شود. همچنین شما می توانید از جاذبه های نزدیک روستا به عنوان مثال : بافت سنگی روستای رنسانسی ورکانه ، اصطبل مهری خانمريال خانه پدری پروفسور موسیوند، دریاچه سد اکباتان، مجموعه دستکند ارزانفود و باغات گردو دیدن کنید .

نحوه استفاده از هدیه
  1. انتخاب هدیه

    پیشنهاد یادیسایی که دوست دارید انتخاب کنید و برای آن یک بسته‌بندی هدیه برگزینید

  2. پرداخت آنلاین

    پس از تعیین متنی که می‌خواهید روی کارت هدیه چاپ شود، هزینه خریدتان را آنلاین پرداخت کنید

  3. لذت تجربه خاص

    ما آن را تا ۷۲ ساعت بعد به دستتان می‌رسانیم تا برای لذت بردن از تجربه‌ جدیدتان فرصت کافی داشته باشید

پرسش و پاسخ
0 دیدگاه

اولین نفری باشید که برای این یادیسا دیدگاه مینویسید

همدان

اقامت در خانه سنتی ورکانه همدان در روستای ۴۰۰ ساله ورکانه همدان

بازیابی کلمه عبور

با موفقیت وارد یادیسا شدید